Hambapesuvahendite arsenal

Hea suutervise aluseks on regulaarne puhastusrutiin – hammaste pesemine kaks korda päevas fluoriidi sisaldava hambapastaga. Kuid kas teadsid, et hambaharjaga harjates saab puhtaks ainult 60% hambapindadest? Ülejäänud 40% puhastamiseks läheb vaja erinevaid abivahendeid.

Kuigi tegu pole millegi uudsega, võivad nii mõnedki neist abivahenditest olla tundmatud, sest mitte kõik ei ole esindatud supermarketi hambapesuvahendite riiulil. Mõnda neist lihtsatest abivahenditest võime aga teadmatusest hoopis valesti kasutada. Seega kulub üks tutvumisring marjaks ära.

Hambapesuvahendeid tutvustades toome näiteid Curaproxi tootevalikust. See kvaliteetne Šveitsi bränd on ka meie kliinikus saadaval ja neil on eestikeelne koduleht, kuhu saame täiendava info saamiseks viidata.

Üksiku hambatutitga hambahari e. monohari

Profülaktikaekspert Jiri Sedelman’i üksiktehnikas harjamismeetodi järgi valmistatud spetsiaalne üksiku harjatutiga hambahari sobitub ideaalselt igemepiirkonna anatoomiaga ja puhastab põhjalikult ka igemepiiri vigastusi tekitamata. Soovitatav breketite ja implantaatide puhastamiseks ja igemeprobleemide korral, aga ka neile, kes lihtsalt tunnevad rõõmu täiuslikust hambapesust.

Täpsem info ja kasutusjuhend >

Hambavaheharjad

Peened hambavaheharjad puhastavad põhjalikult kogu hammastevahelise ala ja pakuvad tõhusat ennetust igemepõletiku ning halva hingeõhu vastu. Curaproxi hambavaheharjadel on klõpsuga kinnitussüsteem ja saadaval täitepakendid. Oluline on mitte lükata hambavaheharju hammaste vahele jõudu kasutades. Vale kasutamine võib igemeid kahjustada.

Täpsem info ja kasutusjuhend >

Hambaniit

Esihambad, eriti alumised, asetsevad tihtipeale nii lähestikku, et isegi hambavaheharjad ei mahu nende vahele. Sellistel juhtudel tuleb appi hambaniit. Hambaniit võib samuti kasuks tulla implantaatide eest hoolitsemisel. Curaproxi valikus on selleks olemas spetsiaalne kohevate mikrokiududega hambaniit.

Täpsem info ja kasutusjuhend >

Keelepuhastaja

Keelepuhastaja on efektiivne abivahend halvast hingeõhust vabanemiseks. Halb hingeõhk võib tuleneda keelele, keele lõhedesse ja hambavahedesse kogunenud bakteritest. Keelekaabits eemaldab keelelt bakterid ja muud sinna kogunenud jäägid. 

Täpsem info ja kasutusjuhend >

Suuvesi e. suuloputusvahend

Kui puhastada hambaid korrektselt ja suuhaigused puuduvad, siis suuvett lisaks kasutama ei pea. Mõningatel juhtudel on see aga vajalik. Eristada saab kosmeetilisi ja terapeutilisi ehk ravi eesmärgiks mõeldud suuveesid. Viimased on ka Curaproxi valikus ja neid kasutatakse näiteks suukuivuse ja igemehaiguste korral ning enne ja pärast invasiivseid raviprotseduure.

Täpsem info ja kasutusjuhend >

Hambakatu indikaatortabletid

Hambakattu esiletoovad tabletid on kasulikud abilised, aidates osutuda kohtadele, mis vajavad harjamisel lisatähelepanu. Tablettides sisalduv aine värvib vana katu siniseks ja värske katu punaseks. Nii saab eristada piirkonnad, mis jäävad aeg-ajalt harjamata, ja need, mis jäävad sageli harjamata. Hoolika harjamise ja niiditamisega saab seejärel katu hammastelt eemaldada.

Täpsem info ja kasutusjuhend >

Kõiki neid hambapesu abivahendeid kasutades ja vajadusepõhiselt kombineerides võid olla kindel, et saad puhtaks ka selle osa hambapindadest, mis ainult harjamisega jäävad korralikult puhastamata.

Lisaküsimuste korral konsulteeri julgelt oma hambaarsti või suuhügienistiga.

Jagamine on hoolimine

Facebook
Twitter
LinkedIn

Kõik postitused

Hambakaitsmed, kaitse sportides hambaid
Hambaravi soovitused

Kuidas sportides hambaid kaitsta?

Regulaarne ja mõõdukas sportimine mõjub hästi meie füüsilisele ja vaimsele tervisele. Kui sportides üle pingutada

Tasuta hambaravi Tervisekassa rahastusel
Hambaravi soovitused

Kellele kehtib tasuta hambaravi?

Teatud juhtudel on Eestis võimalik saada tasuta hambaravi. Tervisekassa on seadnud kindlad kriteeriumid, millele inimese

Digitaalne hambaravi
Digitaalne hambaravi

Digitaalsed trendid hambaravis

Hambaravi on viimase kümnendi jooksul läbi teinud palju muutusi – ja me näeme neid ka

Suuhügieen

Hambapesu tehnika

Kas Sina tead, milline on õige hambapesu tehnika? Suukool jagab soovitusi, mis on hästi lahti

Hambaravi soovitused

Hambapasta – fluoriidiga või ilma?

Fluoriid on looduses leiduv mineraal, mis hambapastas sisalduvana aitab vältida hambaaukude teket. Liiga suurtes annustes

Laste hambaravi

Suuhingamine

Kui nohu ja ninakinnisus kimbutavad last sagedasti ning suu kaudu hingamisest saab harjumus, võib lapsel

Laste hambaravi

Varajane ortodontiline ravi

Varajane ravi on lõualuude arengut ja kasvu suunav ortodontiline ravi, mis tehakse vahetuvas hammaskonnas (kui suus on nii piima- kui ka jäävhambaid), enamasti vanuses 6-10 aastat.

Laste hambaravi
Tööpakkumised

Hambaarst

K3 Hambaravi sõbralik kollektiiv ootab endaga liituma osalise või täiskoormusega hambaarsti. K3 Hambaravi kliinik Tallinna

suuhügieen
Suuhügieen

Suuhügieeni ABC

Katkised hambad pole paratamatus, millega tuleb leppida. Korrapärane ning õigete võtetega suuhügieen on koos hambasõbraliku toitumisega

Hambaravi soovitused

Mis on sedatsioon?

Sedatsioon on anesteesia meetod, mille puhul patsiendile manustatakse veenisiseselt ravimeid, mis tekitavad unisust, muudavad rahulikuks

Digitaalne hambaravi

Täppisteadus implantoloogias

Populaarsed asjad või nähtused on väga harva tekkinud eelmisel päeval, pigem ikka aeganõudva arendusfaasi, katsetuste

Tervislik toitumine
Tervislik toitumine

Hambasõbralik toitumine

Hambad hakkavad lagunema, kui toit on liiga magus, janu korral juuakse muid jooke peale vee