Hambumusprobleemid

Hambumusprobleemid

• Probleemid lõualuuliigestega võivad viia hammaste kulumiseni ja tekitada peavalu. Kui lõualuuliigeste ja hambumuse probleeme ei likvideerita, siis sellel võivad olla rasked tagajärjed kuni liigese kinnikasvamiseni. Juhul, kui patsiendil on tekkinud muresid seoses lõualuuliigestega või vaevavad pidevad peavalud, siis on soovitav koheselt pöörduda hambaarsti poole.

Kõigepealt tuleb välja selgitada probleemi põhjused. Tavalisemad põhjused peavalu ja mälumislihaste pingeseisu tekkeks on:
• tugi-liikumisaparaadi probleemid (lihased ja liigesed)
• hammaste asendi probleemid
• harjumused
• vale ergonoomika
Peale seda viiakse läbi vastavad raviprotseduurid. Korduvaid peavaluhooge ja mälumislihaste pingeid saab alandada kompleksmeetodil. Tihti on inimesed saanud korduvate peavaluhoogude korral abi hambumuskapest.
Vajadusel aitab meid taastusravi eriarst.

Mis on hambumuskape?

Hambumuskape on üks võimalus lõualiigeste ja mälumislihaste vaevuste leevendamiseks. Kape abil saab ära hoida ka hammaste krigistamisest tingitud liigset kulumist. Kape kasutamisega lõõgastuvad ka kaelalihased ja väheneb peavalu. Kape valmistatakse läbipaistvast plastikust ja on kasutuskõlblik kuni ei toimu muutusi hammastega. Kape valmistatamiseks tuleb arsti külastada kaks korda. Esmasel külastusel võetakse hammaskonnast vorm ja registreeritakse hambumuskõrgus. Vormid lähevad hambatehnikutele kape valmistamiseks. Teisel külastusel asetatakse kape suhu ja korrigeeritakse hambumust.